ایزو ۲۲۰۰۰

ایزو ۲۲۰۰۰

ایزو ۲۲۰۰۰

ایزو ۲۲۰۰۰

“ابزاری برای مدیریت ریسك”

درباره استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰:۲۰۰۵

مشاوره استاندارد ایزو۲۲۰۰۰  با دیدگاه انطباق و سازگاری با سایر استانداردهای بین المللی سیستم مدیریت ایزو۹۰۰۱ طراحی شده است. بنابراین این استاندارد برای هماهنگی و یکپارچه شدن با سیستمهای مدیریت موجود، ایده آل می باشد.
استاندارد  ایزو۲۲۰۰۰ می تواند در تمامی سازمانها و شركتهایی كه به طور مستقیم و غیر مستقیم در زنجیره غذایی دخیلنـد، مورد استفاده قرار گیرد. این استاندارد به شما امكان ارزیابی و نشان دادن مطابقت محصول در رابطه با ایمنی مواد غذایی و كنترل خطرهای مرتبط با ایمنی مواد غذایی را میسر می سازد.

چرا به سيستم   ایزو ۲۲۰۰۰:۲۰۰۵ نیازمندیم؟

اهميت نقش غذا در جامعه و افزايش آگاهي مصرف كنندگان نسبت به خطراتي كه مواد غذايي ناسالم ميتواند حامل و ناقل آن باشد در اثر افزايش عمومي سطح دانش در اجتماع، روند صنعتي شدن توليد غذا، ارتباطات گسترده جوامع، گستردگي چرخه توليد تا مصرف، بروز بیماریهای ناشناخته، لزوم كنترل افزودنی ها در توليد مواد غذايي، ناكارآمدي سيستم هاي كنترل آماري در توليد مواد غذايي، كاهش هزينه هاي بازرسي غير ضروري و تكيه بيشتر و دقيقتر بر نقاط كنترل بحراني، بکارگیری استانداردهای مدیریت بهداشت و ایمنی مواد غذایی را به یک ضرورت انکارناپذیر تبدیل نموده است.

مشاوره ایزو۲۲۰۰۰  سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی ابزاری برای مدیریت ریسك محسوب می شود كه منحصرا برای اطمینان یافتن صنایع غذایی از ایمنی محصولاتشان طراحی شده است.
استاندارد ایزو۲۲۰۰۰، استانداردی پایه ای است كه به سازمانها و شركتها این امكان را می دهد كه ریسكهای مربوطه را شناخته و آنها را به طور اثر بخش از نظر ایمنی و صرفه اقتصادی مدیریت كنند.
دریافت گواهینامه بر اساس این استاندارد، رویكرد سازمان شما را از شیوه سنتی آزمون كیفیت به شیوه تفكر پیشگیرانه سوق می دهد. این استاندارد رویکردی سیستماتیک در اختیارتان قرار می دهد که کلیه جنبه های زنجیره غذا، از خرید مواد خام تا مصرف نهایی در رستوران، تهیه غذا(catering)، تولید تجهیزات، ماشین آلات و مواد شیمیایی، و بخش خدمات نظیر کنترل آفات، شستشو، حمل و نقل و تدارکات را تحت پوشش قرار می دهد.

مزاياي استقرار  ایزو ۲۲۰۰۰:۲۰۰۵

-مزیت اصلی حاصل ازمشاوره استاندارد ایزو۲۲۰۰۰  این است که اجرای سیستم قوانین HACCP (روش تجزیه و تحلیل خطر و کنترل نقاط بحرانی) را برای سازمانهای سراسر جهان به روشی هماهنگ، آسانتر خواهد نمود که بسته به کشور یا محصول غذایی تغییر نمی کند.
-بکارگيري اين استاندارد به سازمانهايي که در رده هاي مختلف زنجيره غذايي قرار دارند کمک ميکند که بتوانند مخاطرات موجود در سيستم خود را شناسايي و کنترل نمايند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

shares